CFM06S240-E
Part No
CFM06S240-E
Description
AC/DC CONVERTER 24V 6W
Stock
12
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, D-Mark, FCC
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
6 W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V