PSK-S20C-24
Part No
PSK-S20C-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V