PSK-S12B-24
Part No
PSK-S12B-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 12W
Stock
15
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V