CFM21M240
Part No
CFM21M240
Description
AC/DC CONVERTER 24V 22W
Stock
3
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
900mA
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
22 W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V