AMEOF3-24SBJZ
Part No
AMEOF3-24SBJZ
Description
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
125mA
Efficiency :
76%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
3 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC
Voltage - Output 1 :
24V