AMEOF3-12SLBJZ
Part No
AMEOF3-12SLBJZ
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Stock
5
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
76%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC
Voltage - Output 1 :
12V