AME1-15SBAZ
Part No
AME1-15SBAZ
Description
AC/DC CONVERTER
Stock
6
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
67mA
Efficiency :
61%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
1 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 130 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
15V