AME2-3.3SBAZ
Part No
AME2-3.3SBAZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
55%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
2 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V