AMEL60-15SJZ
Part No
AMEL60-15SJZ
Description
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Stock
3
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
15V