AME40-5SVZ
Part No
AME40-5SVZ
Description
AC/DC CONVERTER 5V 40W
Current - Output (Max) :
8A
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
40 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
5V