RAC40-15SB
Part No
RAC40-15SB
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2.67A
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
40 W
Product Status :
Not For New Designs
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
15V