PSK-20B-S5
Part No
PSK-20B-S5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 5V 20W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Current - Output (Max) :
3.5A
Efficiency :
82.85%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
5V