P34-75S/22/MHIA
Part No
P34-75S/22/MHIA
Manufacturer
Polytron
Description
AC/DC CONVERTER 75V
Manufacturer :
Polytron
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
150mA
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1 :
75V