FSK-S15-15U
Part No
FSK-S15-15U
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cUL, UL
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
78%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
15V