VSK-S5-12UA
Part No
VSK-S5-12UA
Description
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Current - Output (Max) :
420mA
Efficiency :
76%
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60601-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V