PBO-1-S12-B
Part No
PBO-1-S12-B
Description
AC/DC CONVERTER 12V 1W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
83mA
Efficiency :
70%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
12-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-3
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V