AMEOF5-24SLJZ-450
Part No
AMEOF5-24SLJZ-450
Description
3W DC/DC Converter
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
210mA
Efficiency :
79%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
14-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
5 W
Standard Number :
60335-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V