PDSE1-S5-S15-S
Part No
PDSE1-S5-S15-S
Manufacturer
Bel
Description
DC DC CONVERTER 15V 1W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC
Control Features :
Current - Output (Max) :
67mA
Efficiency :
83%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 62368-1
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V