XCL101C301ER-G
Part No
XCL101C301ER-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
DC DC CONVERTER 3V
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
100mA
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-TDFN Exposed Pad
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
0.9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3V