AMSRL-786.5JZ
Part No
AMSRL-786.5JZ
Description
DC DC CONVERTER 6.5V 3.3W
Stock
64
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SMD
Power (Watts) :
3.25 W
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
8V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
6.5V