ODM10-15SC24
Part No
ODM10-15SC24
Manufacturer
ETA-USA
Description
DC DC CONVERTER 15V 11W
Stock
14
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
733mA
Efficiency :
88%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
24-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
11 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V