MTWA4-24S15
Part No
MTWA4-24S15
Manufacturer
Daburn
Description
DC/DC CONVERTER 4 WATTS MEDICAL
Stock
10
Manufacturer :
Daburn
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
234mA
Efficiency :
83%
Features :
Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
3.5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V