VHV12-1.5K1000P
Part No
VHV12-1.5K1000P
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
DC DC CONVERTER 1500V 1.5W
Stock
2
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
1mA
Efficiency :
Features :
Remote On/Off, OCP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Package / Case :
7-SIP Module
Power (Watts) :
1.5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13V
Voltage - Input (Min) :
11V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
1500V