PR81-15-24
Part No
PR81-15-24
Manufacturer
Polytron
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 2.25W
Stock
5
Manufacturer :
Polytron
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
150mA, 150mA
Efficiency :
65%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
2.25 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
15V