PSK-S20C-12-T
Part No
PSK-S20C-12-T
Description
AC/DC CONVERTER 12V 20W
Stock
109
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output 1 :
1.66 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V