HD5-12/OVP-AG
Part No
HD5-12/OVP-AG
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
AC/DC CONVERTER 5V 60W
Stock
79
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output 1 :
12 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
45%
Features :
Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
60W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Linear
Voltage - Input :
100, 120, 220, 230, 240 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V