FSP200-P35-A12
Part No
FSP200-P35-A12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Stock
542
Product Category :
AC DC Converters
Approval Agency :
CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
Current - Output 1 :
12.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W (200W Forced Air)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
12V