PJA1500F-15
Part No
PJA1500F-15
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 1500W
Stock
10
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, DEMKO
Current - Output 1 :
100 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
1500W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V