PBA1500T-12
Part No
PBA1500T-12
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Stock
2
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
125 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
84%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
170 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V