LDA75F-15-Y
Part No
LDA75F-15-Y
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Stock
3
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cCSAus, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
81%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Product Status :
Last Time Buy
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V