PMA60F-3R3
Part No
PMA60F-3R3
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Stock
4
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
12 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V