ZWF360-24SX-F-W
Part No
ZWF360-24SX-F-W
Manufacturer
ETA-USA
Description
AC/DC CONVERTER 24V 360W
Stock
4
Manufacturer :
ETA-USA
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, CSA, FCC, TUV, UL
Current - Output 1 :
15 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
86%
Features :
Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
360W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V