S8FS-G30024C-R
Part No
S8FS-G30024C-R
Description
PS 300W 24V 14A DIRCT RMTCTRL
Current - Output 1 :
14 A
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Remote On/Off, Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
336W
Standard Number :
60950-1; 62368-1; UL 508
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V