PS3V-030AF05C
Part No
PS3V-030AF05C
Manufacturer
IDEC
Description
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Manufacturer :
IDEC
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Laboratory
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
6 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
77%
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
61010-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V