S82J-60024
Part No
S82J-60024
Manufacturer
Omron Automation
Description
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CSA, UL, UR, VDE
Current - Output 1 :
27 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Power (Watts) :
600W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
100, 200 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V