SX15U-24S
Part No
SX15U-24S
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CSA, UL
Current - Output 1 :
700 mA
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
78%
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
24V