SP15U-05S
Part No
SP15U-05S
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Current - Output 1 :
3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
73%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V