PSAC12R-090
Part No
PSAC12R-090
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Stock
913
Approval Agency :
CB, CE, C-Tick, cULus
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 1
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V