PSAC24A-120L6
Part No
PSAC24A-120L6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Approval Agency :
CB, CE, cULus, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
30mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
24 W
Product Status :
Not For New Designs
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V