SMI18-12-K-P5
Part No
SMI18-12-K-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 19W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, IEC, PSE, RCM, UL
Current - Output (Max) :
1.6A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
19 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V