DTM165PW280C
Part No
DTM165PW280C
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 165W
Stock
50
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5.89A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
165 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
28V