L6R12H-090
Part No
L6R12H-090
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Approval Agency :
cUL, FCC, UL
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V
Datasheets
L6R12H-090
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W