WR9HD1333CCP-F(R6B)
Part No
WR9HD1333CCP-F(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, cULus, EAC, LPS, PSE, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V