SWI6-12-E-P5
Part No
SWI6-12-E-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
Stock
576
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
7.2 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V