AQ18A-59CFA-H
Part No
AQ18A-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 18W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 2A, 1.5A, 1.2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V