SLE65S2403N01
Part No
SLE65S2403N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Stock
344
Approval Agency :
CB, CCC, CE, CSA, cULus, cURus, GS, KC, TUV, UL
Current - Output (Max) :
2.7A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
SLE65S2403N01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA