KTPS65-1250DT-3P-VI-C-P1
Part No
KTPS65-1250DT-3P-VI-C-P1
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Stock
117
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
IEC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
12V