GSM60A15-P1J
Part No
GSM60A15-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Stock
2
Approval Agency :
CB, CE, cRUus, TUV
Current - Output (Max) :
4A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V