FSP270-RWAN3
Part No
FSP270-RWAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 270W
Stock
80
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Approval Agency :
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
270 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
54V