AA10S-050A(M)-R
Part No
AA10S-050A(M)-R
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Stock
147
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
AS/NZS
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
AS 3112
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB Micro
Polarization :
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Australia
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V